Spilforslag: Lokomotiv Moskva - Sporting
| Tipster: | AODO |
|---|---|
| Date: | Torsdag d. 26/11-2015, 19:00 |
| Sport: | Andre sportsgrene |
| Event: | Lokomotiv Moskva - Sporting |
| League: | Europa League |
| Bet: | DNB 1 |
| Units: | 2 |
| Odds: | 1.83 |
| Chance assessment: | 57% |
| Correct odds: | 1.75 |
| Betvalue: | 104% |
| Bookmaker: | 365 |
| Result: | TABT |
Lokomotiv Moskva står med gode kort i det her opgør. Det er langt fra et Sporting hold i stærkeste opstilling og det skyldes karantæne og holdet igen har valgt at spare spillere.
Til dagens kamp er man helt sikkert uden Rui Patricio, som er ude med karantæne efter det røde kort i sidste runde mod Skenderbeu, hvor man tabte 0-3. En kamp man tydeligvis nedprioriterede og sparede et halvt hold. Til dagens kamp har man igen valgt at spare spillere og 4 spillere fra førsteholdet er blevet hjemme, hvor holdet store profil på midtbanen, William Carvalho er en af dem, som er blevet hjemme. Spørgsmålet er om man igen ikke nedprioritere den her kamp i Europa League da man nok skal hente 3 point her får at holde sig i kampen om de 2 øverste pladser. Man har 4 point op til Lokomotiv Moskva og 2 til Besiktas, som har Skenderbeu hjemme og den formoder jeg de vinder.
Lokomotiv Moskva kan fint nøjes med point da de vil sende dem videre, hvis Besiktas vinder og derfor kommer de nok ikke blæsende ud. Holdet tabte noget overraskende hjemme i weekenden til Anzhi, men slog så topholdet Zenit i runden før så det er et lidt ustabil hold vi ser for tiden.
Vejret tyder dog på at være med Lokomotiv Moskva og det sender et par ekstra procenter over på deres side på min CV, men jeg holder mit spil nede på 2 units da Lokomotiv Moskva er ustabil og Sporting skal vinde.
Tippet 06/05-2019, 14:30
Opdateret 06/05-2019, 14:30