Tipster: AODO
Date: Mandag d. 13/06-2016, 21:00
Sport: Andre sportsgrene
Event: Belgien - Italien
League: EM
Bet: X i pausen
Units: 2
Odds: 1.95
Chance assessment: 53%
Correct odds: 1.89
Betvalue: 103%
Bookmaker: 365
Result: TABT

Endnu en kamp, hvor mine 2 favoritter til at gå videre skal mødes i første runde.

Belgien er gjort til favorit i det her opgør og det bør de også være, men de har haft en knap så god optakt til det her EM. De sidste 2 kampe er endt med uafgjort mod Finland, som Italien slog 2-0 i deres sidste test og så vandt man knebben med 3-2 over Norge, hvor man var i problemer. 
Italien med fin optakt og vi kender et Italiensk hold som ikke er favorit, men bare skal ha et point. Og lige netop et point er hvad Italien kommer efter her fordi det vil være en perfekt start på gruppen for dem og så kan de selv afgøre det mod Irland og Sverige. 
Så er Italien rigtig svære at spille imod og de kommer til at stå dybt og leve på kontra en i defensiv 3-5-2 eller 4-5-1 og det kan blive svært for Belgien og komme til mange chancer. Omvendt så lever Belgien nok også med point her og de ved hvor svært de bliver, hvis de først kommer bagud mod et stærk organiseret Italiensk hold. 
Lige knap 2 gange pengene igen er fint betalt.

Tippet 06/05-2019, 14:30
Opdateret 06/05-2019, 14:30