Tipster: AODO
Date: Lørdag d. 25/02-2017, 20:45
Sport: Andre sportsgrene
Event: Juventus - Empoli
League: Serie A
Bet: 1:0, 2:0 eller 3:0
Units: 3
Odds: 2.15
Chance assessment: 50%
Correct odds: 2.00
Betvalue: 108%
Bookmaker: 365
Result: VUNDET

Juventus kommer fra en midtuge kamp i Porto og den kan stadigvæk sidde i benene og det er helt klart til Empoli's fordel.

Træner Allegri har allerede udtalt der vil blive roteret spillere og Higuain har været tvivlsom, men er med i truppen. Derfor spiller topscoreren næppe fuld tid.
Tilbage i truppen er Bonucci efter intern karantæne og det er kun en styrkelse til defensiven og derfor tror jeg ikke, at Empoli kommer på tavlen.
Juventus er det hold med den bedre defensiv på hjemmebane, men kun 7 mål indkasseret i 13 kampe. Halvdelen (12/25) af deres kampe har de spillet til 0 bagude og nu får de besøg af Empoli, som bestemt ikke har nogen farlig offensiv. Holdet har kun lavet 6 mål i 12 udekampe og så er de ikke kommet på tavlen i 15 ud af 25 kampe i ligaen.
Higuan og Dybala spiller næppe fuld tid og det er deres klart farligste spillere. Jeg tror, at fra det øjeblik Juventus kommer foran 2-0 så bliver den kørt stille og rolig hjem og de store stjerner bliver taget ud.

Tippet 06/05-2019, 14:30
Opdateret 06/05-2019, 14:30